Przedszkole nr 1 w Przysusze

Samorządowe Przedszkole nr 1 w Przysusze jest bezpieczne i bardzo przyjazne dzieciom. Usytuowane jest w jednopoziomowym budynku dostosowanym do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Placówka zlokalizowana jest  w  miejscu oddalonym od ruchliwych ulic, otoczonym parkiem. W przedszkolu mieści się cztery oddziały dzieci w wieku od 3 do 5 lat.Placówka posiada duży ogród przedszkolny wyposażony w  piaskownice, sprzęt do zabaw, dostosowany do wieku dzieci i spełniający wymogi bezpieczeństwa. Całość tworzy estetyczne otoczenie, w którym dzieci chętnie przebywają.

Każda grupa mieści się w osobnej, dużej,  dobrze wyposażonej sali zabaw i zajęć dla dzieci. Sale dydaktyczne zmieniają swój wygląd zgodnie z porą roku. Zawsze estetyczne, kuszące kolorami dające dzieciom spokój, są również wspaniałym miejscem do zabaw i nauki. Każda z sal wyposażona jest w łazienkę dla dzieci.

Przedszkole jest bliskie dzieciom, rodzicom oraz pracownikom. Otwartość nauczycieli i rodziców, wspólne działanie, wzajemne zaufanie i ciągłe szukanie nowych i twórczych metod oraz  rozwiązań decyduje o sprzyjającym klimacie oraz osiągnięciach dzieci. Placówka nasza zapewnia opiekę, wychowanie i zdobywanie umiejętności w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Przedszkole jest placówką przyjazną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, umożliwiającą wyrównywanie szans edukacyjnych oraz uwzględniającą w swoich działaniach potrzeby środowiska.

Rodzice są współautorami życia przedszkola.  Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana, kompetentna kadra pedagogiczna, wspierana przez fachowy personel obsługi. Działania nauczycieli ukierunkowane są na każde dziecko, jego możliwości, potrzeby i zainteresowania. Nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje.

Czas pracy przedszkola dostosowany jest do potrzeb rodziców.

Przedszkole czynne jest od godz. 6.30 do godz. 16.30.

MOCNE STRONY PRZEDSZKOLA

•    Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców
  •    Indywidualnie traktujemy każde dziecko
  •    Dobrze przygotowujemy do szkoły
  •    Dobra atmosfera i klimat przedszkola
  •    Dobre usytuowanie budynku
  •    Duży, otoczony zielenią ogród
  •    Jasne, funkcjonalne sale zabaw
  •    Wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  •    Miły personel obsługowy
  •    Dobra współpraca ze środowiskiem
  •    Smaczne, urozmaicone posiłki
  •    Ciekawe imprezy, uroczystości, wycieczki
  •    Dni otwarte dla rodziców zainteresowanych ofertą przedszkola.
  •    Programy i projekty autorskie.
  •    Udział w akcjach charytatywnych, ekologicznych, społecznych, patriotycznych.
  •    Pozyskiwanie sponsorów.

• Samorządowe Przedszkole nr 1 w Przysusze