Andrzejki
Dnia 29 listopada rozpoczęły się Andrzejki, które przebiegły w atmosferze wróżb. To właśnie Cyganki zapoznały przedszkolaków z tradycją Andrzejek opowiadając jak kiedyś wróżono na św. Andrzeja. Na spotkanie przyniosły czarodziejskie rekwizyty i zaprosiły do wróżenia. Następnie dzieci mogły dowiedzieć się „ Jaki los czeka ich w przyszłości” oraz poznać imię przyszłego kolegi, narzeczonego, swój zawód. Była też wróżba dla Pań –„Supełki”. Między kolejnymi wróżbami zapraszano dzieci do wymawiania magicznych zaklęć. Był też taniec spełnionych życzeń i marzeń w trakcie którego wszyscy przytulali się do czarodziejskiej kuli, aby spełniły się wszystkie wróżby. Spotkaniu towarzyszył miły i serdeczny nastrój, a magiczny czas wróżb pozostanie na długo w nas…
B. Dubaj
Bajkę o Czerwonym Kapturku znają wszystkie dzieci, mimo to za każdym razem budzi ich zainteresowanie. Tym razem odsłonę przygód bohaterki w czerwonym ubranku, przedszkolaki obejrzały w formie teatrzyku przygotowanego przez młodzież gimnazjalną z Młodziezowego Ośrodka Wychowawczego w Rusinowie Koneckim, pod kierunkiem Pani A. Sionek. Chociaż treść bajki i jej zakończenie jest dzieciom znane, z zaciekawieniem i uwagą śledziły wszystkie wątki teatrzyku. Przedstawienie wyzwoliło wiele emocji u najmłodszycgh odbiorców. Dzieci żywo reagowały na poszczególne zdarzenia, zwłaszcza zagrożenie ze strony wilka. Aktorów nagrodziły wielkimi brawami i zaprosiły do wspólnych zabaw przy muzyce. Same utrwaliły zasady bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi, pamiętając,ze nie nalezy z nimi rozmawiać ani otwierać drzwi domu. Żywy teatr jest zawsze wspaniała lekcją wprowadzającą dzieci w świat pożądanych wartości społecznych i moralnych. Oddziałując na widza - w tym przypadku dziecko - może pozytywnie wpłynąć na ksztaltowanie jego postaw.
W dalszej części spotkania nasi goście uczestniczyli w warsztatach z najmłodszymi przedszkolakami, w grupie I, kształtując ich wiedzę i umiejetności na temat poznawania dzrzew iglastych.
M. Wełpa
23 listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbył się przegląd piosenki patriotycznej „Tobie śpiewam Ojczyzno”. Impreza nawiązywala do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości . Inspiracją do powstania Przeglądu była chęć upamiętnienia walk o niepodległość, gdzie pieśni opisywały wydarzenia, ukazywały emocje, rozterki, rozstania, a jednocześnie podtrzymywały na duchu walczących. Celem Przeglądu było popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, ukazanie walorów artystycznych i wychowawczych pieśni i piosenek patriotycznych oraz zaszczepienie w naszych najmłodszych obywatelach miłości do Ojczyzny. W czasie trwania uroczystości zaprezentowano bogaty repertuar. Najpierw usłyszeć można było piosenki patriotyczne w wykonaniu wszystkich grup wiekowych a następnie swoje umiejętności prezentowali indywidualni wykonawcy. Do udziału w przeglądzie udało się zaangażować absolwentów naszego przedszkola a także rodziców. Wyboru "Najlepszego Śpiewaka dla Ojczyzny" dokonała powołana komisja konkursowa, w skład której weszly nauczycielki przedszkola oraz przedstawiciel Rady Rodziców. I miejsce otrzymala Ofelia Kamianowska, która wystąpiła razem z tatą, śpiewając piosenkę pt. „O mój Rozmarynie”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodkie "co nieco"a przede wszystkim ogromne brawa. Gratulujemy naszym przedszkolakom wspaniałego występu.
M. Wełpa
Wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, dzieci z poszczególnych grup wiekowych dla uczczenia 100 Rocznicy Niepodległości, wykonały plakaty pod hasłem
„Polska, To Mój Dom!”.
Maluchy odbijając swe małe dłonie w farbie białej i czerwonej wykonały Flagę Polski, trzy i czterolatki z grupy II, techniką kolażu stworzyły plakat nawiązujący do wędrówki przez Polskę - Polskie miasta, regiony, bajki i legendy. Grupa trzecia cztero i pięciolatki na konturze naszego kraju umieściły Orła – Godło Polski wykonując go odbitymi w białej farbie dłońmi i dorysowując pozostałe elementy oraz biało – czerwone Flagi jako symbol naszej Polskości. Najstarsza grupa, pięciolatki stosując różne techniki plastyczne wykonała farbą plakatową Flagę Polski, kredką Godło i wycięła z kolorowego papieru symbol drzewa z zawieszonymi na gałęziach biało – czerwonymi liśćmi.
Taka forma pracy utrwala dzieciom symbole narodowe, utożsamia je z Ojczyzną, kształtuje przynależność narodową. Warto wiec już w przedszkolu zadbać o wpajanie dzieciom właściwych postaw patriotycznych.
„Raz na ludowo”
– spotkanie przedszkolaków Zespołem Folklorystycznym „WIENIAWA”.
Poznanie kultury swojego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Dziecko stopniowo poznając obyczaje i tradycje, poczynając od własnej rodziny, poprzez region, kraj, rozwija swoją tożsamość lokalną i narodową. Ważne jest to, by wykorzystać naturalne zainteresowania dzieci tym, co odległe i nieznane, zachęcić je do poznawania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzić zainteresowania swoją miejscowością, regionem
i Ojczyzną. Dlatego, w naszym przedszkolu już od najmłodszej grupy, wykorzystując różne metody i formy pracy sprzyjające poznawaniu i kultywowaniu zwyczajów regionalnych, wyposażamy przedszkolaków w wiedzę o miejscowych zwyczajach i obyczajach, uczymy ich rozpoznawać ślady przeszłości i rozwijamy zdolność postrzegania teraźniejszości. Staramy się kształtować pozytywny stosunek do Ojczyzny, zwłaszcza do tej najbliższej,
W ramach realizacji autorskiego programu z Edukacji Regionalnej „Stąd pochodzę”, Rocznego planu pracy przedszkola oraz Projektu „Choinka”, do naszego przedszkola na zaproszenie Grupy I przy wsparciu i zaangażowaniu w organizację mamy naszego przedszkolaka p. Magdy Kornackiej, zawitali niezwykli goście - urocze panie i pan z zespołu folklorystycznego „Wieniawa, z pośród których dwoje, to babcia i dziadek naszych przedszkolaków. Celem spotkania było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania folklorem i sztuką ludową najbliższego regionu, przybliżenie przedszkolakom pięknej kultury ludowej. Dzieci miały okazję, aby na żywo zobaczyć zespół folklorystyczny, który popularyzuje wartości kultury regionu, poprzez prezentację piękna muzyki, pieśni i strojów, a także wysłuchać ludowych utworów. W występie zespołu aktywnie uczestniczył nasz przedszkolak – Julian, którego dziadek jest członkiem zespołu. Julek „przygrywał” artystom na gitarze. Rośnie nam nowe pokolenie miłośników ludowej muzyki.
Małych przedszkolaków podczas spotkania zachwyciły nie tylko ludowe piosenki i muzyka, ale także instrument muzyczny – harmonia i wielobarwne opoczyńskie stroje o których opowiedziała dzieciom członkini zespołu. Wszyscy byli zachwyceni widokiem śnieżnobiałych, ozdobionych haftem koszul, pasiastych gorsetów, spódnic i zapasek. Pięknie prezentowały się również kwieciste czerwone chusty oraz czarne sznurowane trzewiki. Nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę. Kulminacyjnym punktem spotkania była wspólna zabawa przy ludowej piosence „ Poszło dziewczę po ziele”, do której przygrywał dziadek Juliana p. A,. Malik. Brawurowym tańcem goście zachęcali do wspólnej zabawy, a dzieci z radością podjęły to wyzwanie. Dzięki takim zajęciom nasi wychowankowie mogli przekonać się, że kultura ludowa regionu jest wciąż żywa, natomiast strój ludowy jest wyrazem patriotyzmu i symbolem polskości. Na pamiątkę spotkania p. M. Wełpa wręczyła artystom ludowym dyplomy – podziękowania.
W drugiej części spotkania w ramach realizowanego w Grupie I Projektu Edukacyjnego „Choinka” opracowanego przez nauczycielki p. M. Wełpę i p. E. Górnik przedszkolaki z najmłodszej grupy wspólnie z artystami ludowymi, uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Łańcuch na choinkę”. W trakcie zajęć dzieci przy wsparciu artystów, wspólnie wykonały choinkowe łańcuchy z kolorowego papieru. Efekty pracy dzieci zostaną wyeksponowane na przedszkolnej choince.
To niezwykłe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci. Przyczyniło się również do bliższego poznania twórczości ludowej naszego regionu oraz pogłębiło wiedzy na temat tradycji świątecznych.
E. Górnik
Serdecznie dziękujemy Zespołowi Folklorystycznemu „Wieniawa’ ,
że znalazł dla nas czas i przybliżył przedszkolakom folklor i piękną kulturę ludową.
11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w edukacji patriotycznej przedszkolaków są obchody Narodowego Święta odzyskania przez Polskę Niepodległości. Co roku w listopadzie dzieci w naszym przedszkolu przeżywają i odczuwają podniosłą atmosferę związaną z tym świętem.
Jako, że jest to jedno z ważniejszych świąt państwowych, my również obchodziliśmy je bardzo uroczyście. W dniu 09. 11 2018 r. o godzinie 11. 11 przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych oraz zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, zaśpiewali czterozwrotkowy Hymn Polski. Dzieci z grupy III zaprezentowały montaż słowno – muzyczny ,,Dziękuję Polsko”. Były piosenki, wiersze o tematyce patriotycznej oraz wspólna zabawa przy utworze ,,Jestem Polką i Polakiem“.
Tam, gdzie mieszkam…
... to mój dom, moja ojczyzna. Kształtując postawy i wartości patriotyczne już od najmłodszych lat wpływamy na postawę przyszłych pokoleń. Dla najmłodszych przedszkolaków pojęcie ojczyzna, godło, herb, to słowa bardzo trudne i często niezrozumiałe. Uświadomienie dzieciom, że są Polakami wymaga wiele czasu i wytrwałości ale także doboru atrakcyjnych metod i form pracy. Realizując tematyki patriotyczne kierujemy się ich różnorodnością oraz atrakcyjnością, organizując nie tylko pogadanki, słuchanie i naukę wierszy, piosenek, ale w myśl zasady „co zrobisz- zapamiętasz”, organizujemy wycieczki, konkursy, spotkania. Dzieci w wieku przedszkolnym mają niebywałą wyobraźnię i zupełnie inaczej niż dorośli postrzegają otaczającą nas rzeczywistość, którą to chętnie odzwierciedlają w pracach plastycznych. Korzystając z tego, nasze przedszkole zorganizowało ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej pt. „Tam, gdzie mieszkam”, mający na celu kształtowanie poczucia i więzi z regionem. Konkurs ogłoszony został na przełomie września i października na stronie „Bliżej przedszkola” i spotkał się z dużym zainteresowaniem . Napłynęło bowiem 37 prac z całej Polski, przedstawiających różne zakątki naszej ojczyzny. Inspiracją powstałych prac z pewnością była 100 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie w holu przedszkola oraz galerii zdjęć na naszej stronie. Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.
M. Wełpa
Kto ty jesteś?- Polak mały . Jaki znak Twój ? -Orzeł Biały. Już od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci kim są i skąd pochodzą. Z okazji 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podjęliśmy zadanie tj. przybliżenie dzieciom ,,Miejsc pamięci narodowej” w naszym regionie. W dniu 15.10.2018r. dzieci z grupy III i IV odbyły autokarową wycieczkę do Skrzyńska podczas której zobaczyły Pomnik ,,Orła Białego’ ’Ten potężny i silny ptak z rozłożystymi skrzydłami jest symbolem naszej Ojczyzny i ludzi, którzy dzielnie za nią walczyli. W ciszy i zadumie przedszkolaki oddały hołd pamięci, złożyły biało-czerwone kwiaty. .Następnie udaliśmy się do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej gdzie czekał na nas ksiądz wikariusz, który zaprosił nas do obejrzenia wnętrza świątyni, przedstawił w zarysie historię cudownego obrazu Matki Bożej. Była też wspólna modlitwa w intencji przedszkolaków i ich rodzin .Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki. Wykorzystując walory pięknej, jesiennej pogody spacerkiem obeszliśmy teren znajdujący się wokół kościoła ,dzieci zobaczyły piękną kapliczkę z figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz stacje ,,Drogi krzyżowej". Pełni emocji i wrażeń powróciliśmy autokarem do Przysuchy . Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. dr T. Rojka za ciekawe przekazanie dzieciom informacji religijnych i historycznych oraz państwa Bałtowskich za udostępnienie autokaru i bezpieczny przejazd.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 12.X.2018r odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor W .Gembczyńska powitała zebranych gości złożyła życzenia oraz wręczyła nagrody pracownikom przedszkola .Dzieci z grupy IV przygotowały na tę okoliczność program artystyczny składający się z piosenek, wierszy oraz układów choreograficznych do znanych utworów muzycznych: ,,Ramaya”, ,,Zupa Romana” Dla wszystkich pracowników przedszkola czekała miła zabawa -,,Niespodzianka-paczka” polegająca na odgadywaniu zagadek i przekazywaniu pudełka odpowiedniej osobie. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w zgadywankach i podpowiadały czasem dorosłym .Na zakończenie w podzięce za trud i okazane serce przedszkolaki z grupy III wręczyły nauczycielom i personelowi przedszkola - kolorowe ,kwiatki. Odwzajemniając wytrwałość przedszkolaków podczas uroczystości, dzieci otrzymały słodycze Podziękowania popłynęły również od Rady Rodziców za które serdecznie dziękujemy!
J. Wijatkowska
„Widoczny i bezpieczny przedszkolak”
W ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” przygotowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego 16 października na zaproszenie dyrektor przedszkola, odbyło się spotkanie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wspólnie z rodzicami a odbyło się ono w ramach akcji edukacyjnej skierowanej do przedszkolaków „Widoczny i bezpieczny przedszkolak”. W trakcie spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i odpowiadały na pytania z zakresu podstawowych przepisów ruchu drogowego, wykazując się ich znajomością oraz utrwalały bezpieczne i właściwe zachowania na drodze. Każde dziecko uczestniczące w spotkaniu otrzymało odblaskową maskotkę, którą można dopiąć do plecaka lub okrycia wierzchniego a przedszkole otrzymało dwa odblaskowe węże spacerowe, które będą wykorzystywane w trakcie wyjść poza przedszkole. Dla każdego dziecka rodzic jest autorytetem, dlatego prowadzący spotkanie przypomniał obecnym rodzicom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Bardzo dziękujemy pracownikom WORD za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania. Dzięki uczestnictwu w tego rodzaju spotkaniach, nasze przedszkolaki oraz ich rodzice na pewno będą pamiętać o właściwych zachowaniach warunkujących bezpieczeństwo w trakcie spacerów i podróży.
Ewa Górnik
„W przedszkolu jesteśmy bezpieczni”.
W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu 16 października 2018r. miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem przeprowadzonej akcji było nabycie przez dzieci i dorosłych umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, poznanie zasad bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki oraz praktyczne jej zastosowanie.
Na umówiony sygnał dźwiękowy i słowny: „ALARM” zgodnie z „Procedurą ewakuacji”, wszyscy: dzieci i dorośli bardzo sprawnie opuścili sale przedszkolne wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza budynek. Każdy z wychowawców na placu przedszkolnym po sprawdzeniu listy obecności dzieci, złożył ustny meldunek pani dyrektor potwierdzający stan liczebny osób. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń.
Ćwiczenia tego typu już od najmłodszych lat oswajają uczestników z sytuacjami, w których może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.
W dniu 09. 10. 2018 r. przedszkolaki z grup III i IV uczestniczyły w wycieczce do lasu, której celem był udział w ścieżce przyrodniczo – edukacyjnej ,,Rawicz”.
Dzieci spotkały się z pracownikami Nadleśnictwa Przysucha, poznały bogactwo środowiska leśnego oraz uświadomiły sobie konieczność ochrony przyrody. Podczas spaceru mogły prześledzić procesy i zjawiska zachodzące w lesie. Poznały piętrową budowę lasu, rozpoznawały gatunki drzew. Z tablic informacyjnych dowiedziały się jakie zwierzęta i ptaki zamieszkują przysuskie lasy. Na zakończenie, w miejscu zwanym ,,Skałkami” na dzieci czekało ognisko rozpalone przez pracowników Nadleśnictwa. Przedszkolaki przy ognisku, wsłuchując się w odgłosy przyrody, relaksowały się po długim spacerze leśnymi dróżkami.
Serdecznie dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa Przysucha za cenną wiedzę i mile spędzony czas oraz Państwu Malwinie i Damianowi Dziakiewiczom za przewóz dzieci busem.
W miesiącu wrześniu nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Smog krakowski", w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Przedstawienie wywołało wiele emocji na twarzach wszystkich dzieci, ale najważniejsze było przesłanie ukryte między humorystycznymi scenami, a mianowicie: "dbałość o czyste powietrze", które niestety nie cieszy się dobrą jakością. Aktorzy w sposób dostępny, starali się uświadomić dzieciom, w jaki sposób można wpłynąć na jego poprawę: nie palić śmieci, tylko je segregować, jazdę samochodem zamienić na autobus, spacer lub rower. Wtedy SMOG na pewno stanie się lagodniejszy, co wyjdzie nam wszystkim na zdrowie!
Poza wartościami ekologicznymi, przedstawienie nioslo ze sąbą wartości patriotyczne. Aktorzy zachęcali dzieci do wspólnego śpiewania polskich tradycyjnych pieśni oraz tańca "Krakowiaka" w oryginalnych strojach.
M. Wełpa
Kultywując tradycje przedszkolne, 20 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzony był Dzień Przedszkolaka.
Wszystkich zebranych na sali gimnastycznej serdecznie powitała nauczycielka prowadząca, przebrana za przedszkolaka, po czym Pani dyrektor W.Gembczyńska złożyła życzenia wszystkim przedszkolakom w dniu ich święta. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych zabawach, wykazując się pomysłowością i twórczym działaniem. Nawiązując serdeczny kontakt z rówieśnikami, przedszkolaki kulturalnie i dobrze się bawiły za co każda grupa otrzymała balon w postaci zwierzątka i słodycze.
J. Rakowska
W ramach ogólnopolskich działań pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły" - Funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki Komendy Powiatowej w Przysusze, odwiedziła we wtorek nasze przedszkole. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy II i IV. Celem tych działań było, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i przedszkola. Podczas spotkania pani policjantka zwróciła szczególną uwagę na zasady prawidłowego poruszania się ulicami miasta. że należy przechodzić tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na przejściach dla pieszych. Poinformowała o obowiązku noszenia przez pieszych i rowerzystów po zmroku kamizelek i elementów odblaskowych. Następnie dzieci wraz z panią policjantką i nauczycielkami udały się na przejście dla pieszych, gdzie odbyły się praktyczne ćwiczenia na pasach. Za pomocą specjalnych plakatów, dzieci sygnalizowały kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych. Wszystko to odbyło się w ramach kampanii " KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!"
Dnia 24.05.18r., w Domu Ku;ltury w Przysusze odbył się Festiwal ludowy pod hasłem: „Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato. Festiwal ludowy jest wieloletnią tradycją naszego przedszkola, a w tym roku odbył się po raz 14. Celem festiwalu jest popularyzacja piosenki, tańca i zabawy ludowej wśród dzieci przedszkolnych jak również kształtowanie wrażliwości muzycznej i poczucia głębokiego związku z kulturą i tradycją ojczystych regionów. W tym roku uroczystośc dedykowana została rodzicom z racji obchodów „Dnia Matki oraz zbliżającegio się „Dnia Ojca”. Na tę okoliczność przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny składający się z tańca, piosenki, zabawy ludowej i wierszy. Otwarcia Festiwalu dokonała Pani dyrektor przedszkola, W. Gembczyńska witając zgromadzoną publiczność. Na scenie wystąpiła każda z grup prezentując swoje umiejętności artystyczne. W barwnych, ludowych strojach, przedszkolaki zaprezentowały sztukę ludową, stanowiącą jednocześnie przesłanie, że o niej pamiętamy, uczymy się i kultywujemy. Wzruszenie i zadowolenie widoczne było na twarzach Mam, Tatusiów oraz przybyłych gości. Uroczystość przedszkolna zaszczycił swoją obecnością Pan A. Pałgan, zastępca Burrmistrza UGiM Przysucha.
Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze dzieci, rodziców, dziadków, to obrazki, które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, zorganizowanego 12 czerwca na przedszkolnym placu zabaw pod hasłem: „Rodzina, to najlepsza drużyna”. Celem naszej przedszkolnej imprezy, organizowanej co roku od wielu już lat, jest integracja środowiska: rodzinnego, przedszkolnego i lokalnego, zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, dostarczenie im wielu okazji do radości, uśmiechu i dobrego nastroju, zainteresowanie środowiska działaniami podejmowanymi przez przedszkole, kreowanie pozytywnego wizerunku placówki w środowisku. Było więc wesoło, kolorowo i tanecznie. Przedszkolny ogródek udekorowany został kolorowymi balonami i barwnymi transparentami z hasłami, I choć od rana pogoda nie sprzyjała przygotowaniom, popołudnie przywitało nas piękną, słoneczną pogodą.
Dyrektor przedszkola Pani Wiesława Gembczyńska, podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony rok w przedszkolu, za pomoc i zaangażowanie w życie przedszkolne, za aktywny udział w organizację i sponsorowanie rodzinnego festynu. Dzieci z grupy III i z grupy IV, wykonały przygotowany na ten dzień pożegnalny program artystyczny pod wspólnym hasłem: „Przedszkola czas już minął nam”. Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Na naszym festynie nie zabrakło atrakcji.
Stwarzając dzieciom i rodzicom możliwości prezentacji własnych talentów, ogłoszony został w przedszkolu konkurs poetycki „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, w ramach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Na konkurs wpłynęły cztery wiersze. Wyniki konkursu opublikowane zostały na festynie rodzinnym. Komisja konkursowa postanowiła przyznać równorzędne I miejsca wszystkim „twórcom – małym i dużym”. Autorzy wierszy nagrodzeni zostali dyplomami, książkami i rodzinnymi zaproszeniami od sponsorów na pyszne lody.
To dzięki Państwa pomocy, udało nam się zorganizować tak miłą imprezę
PRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA SPORTOWA
W dniu 04. 06. 2018 r. z okazji Dnia Dziecka, w naszym przedszkolu została zorganizowana dla dzieci Spartakiada Sportowa. Celem imprezy było: kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną, integrowanie dzieci ze wszystkich grup wiekowych, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, kształtowanie umiejętności uczestnictwa w zawodach, konkurencjach sportowych, poznanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji.
Za udział w konkurencjach sportowych grupy otrzymały puchar. Każdy uczestnik w nagrodę za nienaganną postawę otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.